بودجه

بقای سیستم رانتی در عدم شفافیت است

✅فرشاد مومنی در نشست حزب اتحاد ملت: بقای سیستم رانتی در عدم شفافیت است/ مجلس در بررسی بودجه سال ۹۷ بازنگری کند

📌 فرشاد مومنی در نشست بررسی لایحه بودجه ۹۷ که در دفتر حزب اتحاد ملت برگزار شد، با انتقاد از لایحه ارائه شده به مجلس گفت:

📌انتظار داشتیم ساختار قدرت در قوه مقننه و مجریه، درک بهتری از شرایط کشور از خود نشان دهد اما متاسفانه این انتظار برآورده نشد.

📌 آنچه به عنوان برنامه ششم به تصویب مجلس رسید، اصلا برنامه نیست و حتی رئیس‌جمهور که به درستی رئیس‌جمهور قبلی را به خاطر ابلاغ نکردن به موقع قوانین سرزنش می‌کرد، حاضر به ابلاغ قانون جدید نشد و رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد.

📌وقتی تعداد بحران‌های کشور زیاد است، برخوردهای مقطعی راهگشا نیست. کشور نیازمند برنامه است اما به این سند‌ها که بیشتر شبیه سند حسابداری است، نمی‌توان برنامه گفت.

📌در نهایت آنچه تصویب شد ۱۴۰ ماده بود. در پیوست آن هم ۱۶۹ هدف کلی و ۵۶۰ استراتژی معرفی شده بود با این حال رئیس‌جمهور هنگام تحویل لایحه بودجه سال ۹۷، به این قانون اشاره نکرد و گفت به دنبال اجرایی کردن وعده‌های انتخاباتی است. وقتی وضع برنامه ۵ ساله چنین باشد، چه انتظاری از برنامه یک ساله کشور داریم؟

📌 احزاب باید بار توسعه ملی را بیشتر به دوش بگیرند. مسئولیت احزاب و گروه‌های مدنی در آشفته بازار سیاست ایران از سایر گروه‌ها بیشتر است. / ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید